Opylacz plecakowy

• Głębokość/długość: –

Opylacz plecakowy wyprodukowany w 1974 roku w Krakowskich Zakładach Artykułów Gospodarczych P.T. Nr fabryczny eksponatu 15 049 ciężar opylacza 8 kg, cena 160 zł.

Parciane paski opylacza służące do umieszczenia na plecach są podarte i pozbawione zaczepów.

Na wieku opylacza znajduje się klapka zamykana na zawias. Z jednego boku jest wyprowadzenie połączone z gumowym wężem, a wąż z plastikową rurą (łączna dł. 1,5cm). Z drugiego boku znajduje się nieruchomy, metalowy uchwyt.

Opylacze produkowano w Krakowie przy ul. Lwowskiej 2 – tam, gdzie wyprodukowano wszystkie pompki mosiężne. Opylacz był powszechnie stosowany do opylania ziemniaka przeciw stonce ziemniaczanej ale wykorzystanie opylacza było znacznie szersze z uwagi na powszechność formulacji pylistej w zabiegach dezynsekcji.

Źródło: www.muzeumddd.pl,